dr n. med. Jacek Bilbin

dr n. med. Jacek Bilbin

Specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji

Stomatologia od zawsze była moją pasją. Po ukończeniu studiów i krótkim stażu w poradni stomatologicznej wyjechałem do Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie miałem okazję pracować w kilku laboratoriach stomatologicznych. Pracowałem tam jako technik dentystyczny. Moje laboratoria współpracowały z najlepszymi gabinetami w Bostonie i Nowym Jorku. Doświadczenie, które  zdobyłem tam, całkowicie zmieniło moje podejście do stomatologii.

Dlatego po powrocie do kraju otworzyłem swój gabinet, gdzie mogłem realizować marzenia o stomatologii na najwyższym poziomie. Uczestniczyłem w wielu szkoleniach w kraju i za granicą. Posiadam specjalizację II stopnia ze stomatologii zachowawczej. Dzięki grupie osób pragnących tak jak ja wykonywać swój zawód na światowym poziomie zacząłem uczestniczyć w liście dyskusyjnej "stomatolog.com". Głównym tematem naszego zainteresowania było nowoczesne leczenie kanałowe. Na bazie listy powstało Polskie Towarzystwo Endodontyczne. Jestem członkiem tego towarzystwa od samego początku. Od ponad 20 lat pasjonaci endodoncji spotykają się na zjazdach Pulp Fiction, gdzie wykładają wykładowcy z najlepszych uczelni na świecie. Co roku obecni są przedstawiciele University of Pensylvania.

Uzyskałem rekomendację Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. To elitarny certyfikat – posiada go obecnie kilkanaście gabinetów w Polsce. Rekomendacja udzielana jest na wniosek zainteresowanego po przedstawieniu na forum Polskiego Towarzystwa Endodontycznego ściśle określonych, trudnych przypadków leczenia kanałowego. Po zapoznaniu się z wynikami Rada Naukowa PTE złożona z profesorów stomatologii może przyznać certyfikat.

Jestem współautorem artykułów publikowanych w prasie medycznej. Opis mojego przypadku leczenia stomatologicznego zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie dla lekarzy stomatologów.

Na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt.: "Analiza procesów gojenia tkanek po resekcji wierzchołka korzenia zęba." uzyskałem stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Promotorem w przewodzie doktorskim była prof. dr hab. n. med. Halina Pawlicka.