Wybielanie zębów

WYBIELANIE NAKŁADKOWE

Trwałe i bezpieczne

Jest kilka sposobów wybielania zębów. Najtrwalszą i najbezpieczniejszą jest metoda nakładkowa. Daje ona efekt wybielenia o kilka odcieni i utrzymuje się najdłużej.

Przed wybielaniem należy oczyścić profesjonalnie zęby aby nie było na nich kamienia i osadów, które utrudniłyby wybielanie. Należy przeleczeć wszystkie zęby z ubytkami próchnicowymi i wyleczyć ewentualny stan zapalny dziąseł.

Następnie pobieramy wyciski tradycyjnie lub cyfrowo i wysyłamy je do laboratorium. Tam przygotowywane są indywidualne nakładki na zęby pacjenta.
Pacjent następnie zostaje poinstruowany jak ma korzystać z nakładek. Do domu dostaje specjalny żel o stężeniu od 10-16 % substancji aktywnej. Jest to bezpieczne stężenie dla zębów i dziąseł.

Czasami zdarza się nadwrażliwość, która szybko ustępuje. Czas potrzebny na wybielenie zębów to zwykle 8-10 dni. W czasie wybielania pacjent powinien powstrzymać się od jedzenia i picia pokarmów, które mogą przebarwić zęby takich jak czerwone wino, kawa, herbata, buraki, aronia, jagody.

Wybielanie zębów: PRZED i PO

WYBIELANIE W GABINECIE

Druga metoda wybielania zębów polega na wykorzystaniu wysokiego stężenia środka aktywnego w stężeniu 30%.

Tak duże stężenie jest niebezpieczne dla dziąseł dlatego musi być wykonywana w gabinecie przez wykwalifikowany personel. Tu również należy zacząć od oczyszczenia i wyleczenia zębów i dziąseł.

Następnie lekarz bardzo dokładnie odizolowuje zęby koferdamem (guma), nakłada żel wybielający na zęby i naświetla przy użyciu lampy. Zwykle wystarczą 3 sesje po 20 minut, żeby rozjaśnić zęby o kilka odcieni. W metodzie tej częściej dochodzi do nadwrażliwości ale można ją skutecznie złagodzić stosując odpowiednie preparaty.

EFEKTY WYBIELANIA ZĘBÓW

Zęby jaśniejsze o kilka odcieni

Minimum podrażnień

Szybkie efekty